Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Kızın İstediği Şeyi Yapmazsan Ne Olur?
#1
Mutlaka problem çıkar. Çirkef çıkar. En azından trip yapar.
İstediği notu alamayan kız öğretmeni müdüre şikayet eder.
Sınıfta yerini değiştirsen (ki boyu uzun diye az daha arkada oturmasını istemiştim. arkasındaki çocuklar tahtayı göremiyordu) önce ağlar.. Yine vazgaçmezsen anasına, babasına, müdüre şikayet eder. Bunu yapan 7. sınıf öğrencisi.

Yine bir grup kız arka arkaya oturuyordu ve derste sürekli konuşuyordu. Ben de buna son vermek için öndekileri başka tarafa aldım. Yanındaki arkadaşına dokunmadım. Vay sen misin bunu yapan. Babasına şikayet etti. Babası toplantıya benimle kavga etmeye geldi. diğer arkadaşlarını örgütledi onlar da toplu halde beni müdüre şikayet etti. Müdür beni yanına çağırdı fırçalar fırçalar...
Ben de bıraktım sınıfı    ne bk yerseniz yiyin dedim ve sene sonu 7 tanesi okulu bıraktı. 5-6 tane zayıfları vardı en az..
Kız sana asılıyor ve oralı olmuyorsan onun düşmanı olursun. "Ne biçim erkeksindir" mobbing yapar yaptırır, seni patronuna şikayet eder ve işten attırır.
Kızla muhabbet kurmayıp soğuk yaparsan en ufak şeyden problem çıkarır ve arkandan kuyunu kazar.
Sınıf baktım laylaylom.. Dersle en az ilgilenen sınıf idi.
Ben de disiplinize etmeye çalıştım. Derse anlatırken bacağımın üstüne oturuyordum arada.. Benim hakkımda "derste masaüstüne çıkıp bağdaş kuruyor" diye laf çıkardılar.
Yine derste elim kasğımdaydı arada elimi ısıtmak için sokardım. Masaaltıydı ne de olsa.. Zil çalıp kızlar yanıma geldi. Bende elimi çıkardım sorularını cevapladım.
Diğer öğretmenlere derste çükkünnü elliyor diye anlatmışlar

Bir de bir kız sizi ısrarla ister gibi gözüküp cesurca pas veriyorsa onun kesin sevgilisi vardır. Amaç takıştırmak.. muhtemelen de sevgilisi size benziyordur.

mikail1313@gmail.com
+90
505 403 35 80
Ara
Cevapla
#2
O kurumların 2 tanesi dershane... Merdiven altı tabir edilenlerden. Dershane para odaklı olduğu için serseri öğrenciyi değil disiplini sağlamaya çalışan öğretmeni atıyordu. Ortalıkta binlerce alternatif varken niye beni çalıştırsın ki.? .  Gerçi ben Hacettepe mezunuyum ve yüksek lisansım da vardı.  Öğrenci ile laubali olmadığım hele ki (kafasız ve aylak olanlarla)  sevmediler.  
Diğer matematik öğretmenine tapıyorlardı. Bi seek ten anlamıyordu ama derste öğrenciyi pohpohluyırdu. Ben Amierika deyken..   filan. Bunu müdürün kendisi itiraf etti bana. Oraya meslek lisesi öğrencileri geliyordu ve biyoloji namına hiç bir book bilmiyorlardı.
Hatta puanı yüksek olan bir Anadolu lisesi öğrencisi bile biyolojinin b sini bilmiyordu. Son sınıfa gelmiş. MEB de dersi işlesende yavşasanda öğretmen aynı maaşı alıyor. Sınavda en kolay soruları sorup en salak öğrenciye 80-90 veriyorlar. Bu devirde çocuğunu kalitesiz okula gönderen salağın önde gidenidir. Çocuk okulda bi book öğrenemiyor peachlik, sigara,  kızlar ve zararlı alışkanlıklar haricinde.
Kızını böyle okula gönderen daha da maldır
Yakın bir gelecekte diplomalar çöp olacak.hayat senin diplomana bakmaz. Emeğine çalışmana gayretine faydalı şeyler öğrnemenle ilgilenir. Herkesin bildiği şeylerle iyi bir iş sahibi olamazsın. Okullarda da herkese aynı gereksiz şeyler öğretiliyor.
Bu tevhidi tedrisat kaldırılmadan ülkenin ilerlemesi mümkün değildir.  Tüm okullar MEB e bağlandı ki şeri eğitim verilmesin diye..  Sonra baktılar  asker yetiştirmeye erken yaşta başlanmalı. MEB kalitesiz. olmuyor. Bu yüzden askeri liseleri savunma bakanlığına bağladılar. Artık kaliteli asker yetişiyor. İşte bu tam ikiyüzlülük.
Bir öğrencinin MEB de tıbbı,  yabancı dili, sağlığı, kodlamayı öğrenmesi mümkün değil. Her kurum Osmanlı dönemi enstitüleri gibi kendi okulunu açsa ülke bu halde olmazdı.
.
Dershane 1 ay öğrenciye bir döküman kitap veremedi. Hiçbir materyal de yoktu
Projeksiyon cihazı VS...  Anladım ki dershanelerde öğrencinin borusu ötüyor. Bilhassa da kafası basmayan kız öğrencilerin.. Ben istediğim kadar öğretmeye çalışsam ve konuları yetiştirmeye kalksam da bir iki tane salağın lafı daha etkili oldu.
Sonuçta yıl sonunda hiçbir başarı gösteremeyen ve parasını boşa harcayan beyinsizler zarar gördü. Dershane de bugün yarın batar. Telefonla kayıt için veli yalayarak öğrenci (para) avlamaya çalışıyorlar. Google yorumlarda kendi öğrencileri kurumu itin gtune sokup çıkarmış.

Kızların ve hatta erkeklerin bir dersten başarılı olması için o dersin öğretmenini kesinlikle sevmesi gerekiyor.
Yoksa yüksek not almaları imkansız. Diiğer öğretmenler laylaylom la dersi geçirirken ben yaramaz öğrenciye gülmem. Disiplini elden bırakamam. Beni dinlerse eğlenceli ders geçirmeye çalışırım.
Yoksa böyle atılırım.
Türkiye neden bu durumda. Cevabı yavwşak eğitim sisteminde. Gerçi ben devlette yavşak olmayan kurum görmedim. Adliyesinden, karakoluna, tapu dairesinden belediyeye..  Yok yani.  
Hepsinin belgesini buraya koyarım  

mikail1313@gmail.com
+90
505 403 35 80
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi