Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bisiklet Sorunları Ve Çözümleri
#1
Bisiklet sorunları:

 sürekli zincir atıyor. Sebeb 1. Ön dişli(ayna kol) eğilmiştir. Dişliyi düzeltin. 2.ön dişli ve arka ruble aynı hizada değildir. Zincire bakınca anlaşılır. Zincir dosdoğru olmalı. 3. Arka tekeri monte ederken yeterince geriye çekmemişsinizdir. Zincir gergin olmalı. Çok serbest olursa atar. Çok gergin de olmamalı. Alt ve üst zinciri elle kontrol et. 4. Jantın akort ayarı yoktur. Telleri eksilmiştir . Yalpa yapıyordur. Bu da her aksama zarar verir. Frenler dahil.

Fren tutmuyor: 1.fren papuçları ermiştir. Veya janta çok uzaktır. 10 numara anahtar alyan ve pulları kullanarak papuçları yaklaştır. 2. Tel gergin değildir. 3.telden ayrılan telciklet tel hareketini engeller. 4.fren kolu montajı bozuktur. 5.fren boynuzları eğilmiştir. Aşırı sıkılmıştır veya gevşektir. 5.jantınız tekeriniz eğiktir. Sağa sola kayarsa fren ayarı çok zor olur.

Bisiklet çok zor gidiyor:1.lastiklerin havası azdır. 2.fren papuçları sürtüyordur. 3.bisikletten düşen çocuk gidonu ters çevirmiştir. Fren kablosunu aşırı gerer. Bu da freni sıkar. Gidonu 2-3 tur döndürüp asıl konumuna getirin. Kabloya bakınca anlaşılır.4.zincir yağsızdır. Paslanmıştır. Zincire makina yağı dökün. Ama önce diş fırçası ile temizleyin zinciri kir varsa. Bu şekil kirli paslı zincir erken emekli olur. Sizi de boşa yorar.5) Jant göbeğinin sağında solundaki tekere yakın somunlar aşırı sıkılmıştır. bu da bilyaları sıkıştırır. Teker zor döner. bu somunları teker takılı iken gevşetir. dışa doğru döndürün. iyi bisiklet pedala az basınca uçan bisiklettir.

Lastiklerin havası iniyor. Lastik patlaktır.çok küçük delik 2-5 günde indirir havayı. Sibob kaçırıyordur. Yani durduk yerde inmez. İç lastiği çıkarıp hava basın. Suya sokun. Deliklerden kabarcık çıkacaktır. Yama yapın.

Zincir sürekli kopuyor. Adi zincirdir. Ömrü bitmiştir veya bisan marka bisiklet tir. Uzak durunuz.


Lastik sürekli patlıyor. Dış lastik erimiştir . İçeri bir şey kaçmıştır. Jantın vidalarına taşlama yapılmamıştır.elinizle dikkatlice kontrol edin. Telin vida başlarına taşlama yaptırın. Veya bant çekin.


Pedal kolu, ayna kol çıkıyor. 14 numara somunu düşmüştür. Lokma gerek 14 numara. İngiliz anahtarı işe yaramaz.

Sele (koltuk) öne arkaya kayıyor. 13 numara anahtarla sıktınız alttan.

mikail1313@gmail.com
+90
505 403 35 80
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2. el Bisiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler mikail13 0 592 01-06-2022, Saat: 22:48
Son Yorum: mikail13

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi