Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suistimal edilen nimeti Allah elimizden alır.
#1
Bu yaşıma kadar öğrendiğim önemli bir kaidedir bu. İstisnasını görmedim neredeyse.

Her kim ki nimeti, yiyeceği, koltuğu, sağlığını, emri altındakileri suistimal ederse o nimet elden gider.
Alışverişte, ölçü ve tartıda hile yapmak ticareti bitirir.
Bu millet, bilhassa AKP döneminde, son yıllarda, MÜSLÜMAN olduğu halde temiz ve sağlam yiyecekleri, giyecekleri çöpe atıyor. Bilhassa kadınlar, sırf sıkıldıkları için sapsağlam giyecek, ayakkabı vs çöpe atıyor.Para yok diye ağlayan Suriyeliler bizden daha israfçı. KESİNLİKLE BU BÖYLE..Bizzat şahidim. Yazmaya kalksam yorulurum.

Patates soğan kıtlığı önceki israfların cezasıdır. Bir tek elden gitmedik ekmek kaldı.
Sadece bizim sokaktaki bir günde asılı ekmekleri toplasan 50 sığırı doyurursun. Bu manzarayı gören bir çiftçi olsam bir daha buğday ekmezdim. Yeminle söyleleyim.

AMA İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ. DÜNDEN KALMIŞ EKMEĞİ YEMEK İTİBARIMIZA YAKIŞMAZ.

AMA ALLAHIN DA BİR KANUNU VAR. ALLAH İSRAF EDENLERİ SEVMEZ. VE NİMETİNİ ALIR.ÇÖP KARIŞTIRIRSIN.

"Doğruluk rızkı; hıyanet de, fukaralığı çeker. " Hadisinde anlayacağımız gibi %90 medyası ile 7-24 yalan söyleyen bir münafık ülkesinde fakirlik mukadderdir.

"Herhangi bir beldeyi imha etmek istediğimizde oranın lüks içinde yaşayan şımarıklarına iyilikleri emrederiz. Buna rağmen onlar dinlemez, fısk-u fücura devam ederler. Bu sebeple, orası hakkında cezalandırma hükmü kesinleşir. Biz de orayı yerle bir ederiz. " İsra 16.

Aynı ayetin diğer bir meali..

"Bir memleketi yok etmek istediğimiz zaman, o toplumun refaha gömülmüş seçkinlerine, zenginlikten şımarmış elebaşlarına son uyarılarımızı iletiriz veya o şımarmış elebaşlarını komuta makamına getiririz, eğer onlar günahkarca yaşamaya devam ederlerse o zaman üzerlerine azap ile ilgili hüküm gerçekleşir de, artık orayı yıkıp yerle bir ederiz."

mikail1313@gmail.com
+90
505 403 35 80
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi