Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acı Kavun Kullanınca Ne oluyor?
Saf halini asla ve asla kullanmayın. Hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. Kendim de hiç denemedim.Sorumluluk da kabul etmem. Her ilacın yüksek dozu zararlıdır. Hatta en faydalı şeylerin ve yemeğin bile.."Zehiri zehir yapan dozajıdır"derler. Dediğim şekil denerseniz (hiç bir basamağı atlamadan) riski yoktur. Ama burnunuza aşırı ve saf olarak denerseniz bu sizin seçiminizdir. Ve kimse bunu tavsiye etmemektedir.
Kullanırken bir ara "Aman Allah'ım Bana Ne Oluyor" diyorsunuz. Genizinizde sanki karınca dolaşıyor. Kapalı sinüslerin açıldığına işarettir.Sıvıyı en derine kadar çekin ve bu pozisyonda ne kadar fazla beklerseniz o kadar iyidir. Yutağınıza değen sıvı(bunu engellemeniz zor) burayı da tahriş ediyor ve yutkunmakta zorluk çekiyorsunuz.Seyreltik olanı kullanırsanız tahriş oranı düşüyor. Küçük dilinize çarptığında tadının iğrenç olması hasebiyle kusma refleksi gösterebiliyorsunuz.Yani mideniz boş olursa daha iyidir kullanırken.Sonra burnunuzdan iğrenç mukus akmaya başlıyor. Burnunuz yarım saat tamamen tıkalı kalıyor. Bu arada ağzınızdan nefes almanız gerekiyor. Burnunuzdan saatlerce sarı-yeşil renkli mukus çıkıyor. Lavabonuz iğrenç oluyor.
Başınız ağrıyor ve ateşiniz çıkıyor.Ateşinizin çıkması iyiye işarettir.Ateşinizi düşürün. Çok yüksekse soğuk suyla banyo yapın veya benim gibi bir kova soğuk suya ayağınızı sokun.Arada sırada karıştırarak ısıyı dağıtın.Ateşiniz olduğu için üşüyeceksiniz de. Bu zamanda size yardım edecek birileri olursa iyi olur. Burnunuz damla damla akmıyorsa, delikleri tamamen açılmadıysa aradan 1 saat sonra dozu biraz arttırın. Gene olmadıysa biraz daha arttırın. Renksiz su damlayacaktır.Ama aslında açık sarı renklidir. Mendil kuruyunca anlıyorsunuz. Akıntı 24 saat sürebiliyor. Yanınıza bir paket mendil bulundurun.Bu da yetmiyor.Mecburen tişörtünüzü, kazağınızı mendil olarak kullanmaya başlıyorsunuz.smile.png Burnumu silmekten burun kanatlarım tahriş oldu.

Ecballium'u kullandıktan 1-2 dk sonra sinüzitin neden olduğu zonklama türünden olan ağrı azalıyor. Duruma göre 1-2 gün daha sürdüğü de olmakta. Ama ağrı hafiflemekte. Bu arada sabretmeniz gerekecek. Zira hem sinüzit ağrısı, hem ecballium un yaptığı yorgunluk, ateş, boğaz ağrısı ve bacaklarda karıncalanma nedeniyle bana küfür etmek içinizden geçebilir. Bu yazdıklarım zaten grip olduğumuzda başımıza geliyor.

1 hafta içinde inşallah temizlenecektir. Bir kaç gün sırılsıklam ter içinde uyandıktan sonra mukusunuz renksizleşecek ve mikroplar ortadan kalkacaktır.

Yutmayın çünkü adı iğrençtir. Ecballium, müshil ilacı yapımında kullanılır zaten.smile.png
10 dk dinlenin. Bundan sonra akıntı başladıysa tamamdır.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi