Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus N56 Vz İ7 Usb Hub güç yüklenmesi
#1
Merhaba öncelikle kolay gelsin. Asus N56Vz model notebook um da telefonumu şarj ederken aniden usb hub güç yüklenmesi uyarısı aldım sonrasında bütün usb portlarım gitti. Az buçuk birşeyler anladığım için bilgisayarı söktüm  bıos pilini söküp tekrar taktım, tabi sökmeden önce yazılımsal olarak bir sıkıntı olabilir diye bütün usb driverlarını kaldırıp tekrar yükledim fakat fayda vermedi. Bios pilini söküp belli bir süre geçince taktım çalıştırdığımda usb portlar çalıştı fakat yine bilgisayarın özel şarj usb portuna usb taktığımda yine aynı usb port hub aşırı güç yüklenmesi uyarısını verdi belki portların sigortası yanmıştır diye düşündüm yeni usb port siparişi verdim parçayı değiştim usb portlar çalıştı fakat veri aktarımı yapmıyor yine aynı porta usb taktığımda aynı uyarıyı veriyor belliki anakart usb yollarında bir problem var deyip bilgisayarcıya verdim yapılması için onlarda trabzonda anakart tamiri yapan bir servisi gönderdiler yirmi gün kadar bekledim cihaz geldi sorunu bulamamışlar sıkıntı veren usb portuna bant vurup yollamışlar. Ne yapabilirimm usb portlar çalışıyor fakat veri aktarımı yapmıyor yapsada aşırı yavaş bir şekilde yapıyor.
Ara
Cevapla
#2
(19-07-2020, Saat: 18:54)r.g.69 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba öncelikle kolay gelsin. Asus N56Vz model notebook um da telefonumu şarj ederken aniden usb hub güç yüklenmesi uyarısı aldım sonrasında bütün usb portlarım gitti. Az buçuk birşeyler anladığım için bilgisayarı söktüm  bıos pilini söküp tekrar taktım, tabi sökmeden önce yazılımsal olarak bir sıkıntı olabilir diye bütün usb driverlarını kaldırıp tekrar yükledim fakat fayda vermedi. Bios pilini söküp belli bir süre geçince taktım çalıştırdığımda usb portlar çalıştı fakat yine bilgisayarın özel şarj usb portuna usb taktığımda yine aynı usb port hub aşırı güç yüklenmesi uyarısını verdi belki portların sigortası yanmıştır diye düşündüm yeni usb port siparişi verdim parçayı değiştim usb portlar çalıştı fakat veri aktarımı yapmıyor yine aynı porta usb taktığımda aynı uyarıyı veriyor belliki anakart usb yollarında bir problem var deyip bilgisayarcıya verdim yapılması için onlarda trabzonda anakart tamiri yapan bir servisi gönderdiler yirmi gün kadar bekledim cihaz geldi sorunu bulamamışlar sıkıntı veren usb portuna bant vurup yollamışlar. Ne yapabilirimm usb portlar çalışıyor fakat veri aktarımı yapmıyor yapsada aşırı yavaş bir şekilde yapıyor.

öncelikle bu kısım satış kısmıdır. arıza için 

http://sinuzitforum.ecballium.com/forum-teknik-yardim

usb 2.0 portlardan sorumlu olan Güney köprüsüdür. hiç çalışmasa idi. sigortalarda veya portta sıkıntı var derdim.  ama bazen çalışması güney köprüsü arızasıdır.

http://sinuzitforum.ecballium.com/konu-u...hberi.html

mikail1313@gmail.com
+90
505 403 35 80
Ara
Cevapla
#3
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Eğer dediğiniz gibi güney köprüsü gitti ise ses girişlerim falanda arıza vermesi gerekmezmi çünkü bildiğim kadarı ile güney köprüsü usb portlarda ses grişlerinden falan sorumlu olan parça. Dediğiniz gibi inşALLAH güney köprüsünde değildir arıza tamiri yapılsada çok dikiş tutmuyor köprülerdeki sıkıntı eninde sonunda anakart değişimine gidiyor diye biliyorum. Şuan cihazım başka bir serviste zaten güç grişlerinde problem olduğu güç dalgalanması ve güç sıkışması olduğu söylendi anakartta bakalım güç grişlerini tamir ettiler. Yine sorun devam edecek olursa kesinlikle sizin dediğiniz gibi güney köprüsü arızalı. O zamanda anakartı değişicem mecburen. Tekrardan teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. En kısa zamanda sonucu yine yazarım buraya.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi