Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VDSL Modem Kalite Sıralaması 2020 Nisan
#1
Selam Arkadaşlar.

Şu günlerde sık sık vdsl modem deneme imkanım oldu.  
Çeşitli modemlerde yaşadığım tecrübeleri aktarmak istiyorum.

1) Airties 5650TT V3 VDSL Modem : Önceki sürümlerine göre çok hafif.Yani 5650 ve 5650 V2 ye göre. TTnet logolu hiçbir modemi tavsiye etmiyorum.  kırpılmış oluyor. Bu modemde de galiba kullanıcı sınırlaması var. Misal 11 . kişinin nete girmesini engelliyor.  Ben bunu yaşadım. Ertesi gün bu kişi girerken ağdaki diğer 11. kişi sorun yaşamaya başlıyor. Uzak durmak lazım. Ama Airties her zaman kalitedir. 5450 adsl modeli hariç.

2)Airties 5650 büyük ve ağır bir modem. Kalite çok iyi. Tavsiye ederim. TTNet logosu yoksa bittorrent özelliği de vardır. Fiyat/performans ürünü. 
Airties hurdasını bulmanız çok zor. Kolay kolay bozulmaz. Bozulsa bozulsa adaptörü bozulur. Tabi adaptör yüksek voltaj vermeye başlayıp uzun süre böyle kullanırsanız modem de gider.

3) Airties 5650 V2 : V3 e göre daha ağır. Ama kutu olarak aynı. İyi bir modem.. 

4)Zyxel vmg3312-b10b daha bu modemi dandik sanırdım. aslında ayarı düzgün yapılınca sorun çıkarmayan bir modemdir. TTNET logoso olmasına rağmen..   Mozilla tavsiye ederim ayar için.Sayfa yenileye (F5)  basınca da "a user exist" yani modemde bir kullanıcı zaten var deyip cevabı kesiyor. Modemi, kapatıp açınca geliyor ama. 
 2) admin ttnet şifresi girilince yeni sayfa çok hızlı geliyor. orda "yeni şifre belirle" yazısı hiç dikkat çekmiyor. zannediyorsun ki hala sayfaya giremedik veya şifreyi kabul etmedi.. Ama her şey yolunda.. atla veya yeni şifre belirle..
3) adaptör girişi kalın. Bu nedenle standart adaptör girişi olan adaptörler işe yaramıyor. Moso marka adaptör kullanın.

4) TP-Link W9970 v3. En dandik VDSL modemdir kendileri. Misal Bitcomet açıksa internet gidiyor. İçini açmak çok  zor. Alt tarafa da vida koymuşlar etiket altına. 
içi açılınca etiket tahrip olduğu için  tipi gidiyor. Çok kolay bozuluyor.Şimşek, voltaj sapması vb..   Piyasada çok hurdasını bulabilirsiniz.

5)Huawei 658c .2 yıl dolmadan bozulabiliyor. sıfır alınmış bir modem. Genellikle wifi bozuluyor. Çinliler işini biliyor. 2 yılda çöp olsun. yine satın al.
mikail1313@gmail.com
0 505 403 35 80
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi