Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağrı beynime işliyor sanki
#1
bu sene acı kavun kullanmadım.Geçen yaz da denize gitmek mümkün olmadı. Normalde başım ıslak kaldığında KESİNLİKLE hapı yutarım. Ama denizde başım ne kadar ıslak kalırsa kalsın sinüzit olmuyorum.Tuzlu suyun sinüsleri temizlemesindendir bu.

Bir de geçen sakalları kestim ,ertesi gün de gün boyu rüzgara kapıldım. Sonraki gün de banyo yaptım . Sonuç sürpriz olmadı. Dün gün boyu rahatsızdım.Bilhassa ikindiden akşama ezanı okunana kadar ağrı şiddetlendi. Burun açıcı sprey ve 1 saat sonra tuzlu su kullandım. İkindi vakti biraz su içerek akıntı olmasını sağladım. Ve ağrıyan tarafın zıt yönüne yaslanarak yattım. O kötü kokuyu yoğunca hissettim. 
Akşam yemeği esnasında da burnumdan şeffaf akıntı başladı. Balık, salata, limon-portakal suyu ile akşam yemeğini yemiştim. Bu makrafajların bakterilerle mücadelesi için önemli. Ve daha sonra ağrıyan sol sinüs tarafından birkaç damla şeklinde yoğun mukus çıktı.   

Bol bol da limonlu çay içtim. 

Bu sabah balığın etkisi ile erken ve zinde uyandım. Şu an sinüs ağrım da yok.

Neden acı kavun kullanmadın diye soracak olabilirsiniz. 10 gün tad almamak kolay sayılmaz. ve
ağrının da hafif yöntemlerle geçeceği belli idi. 

Ben banyo yaptıktan veya tıraş olduktan sonraki gün sıkıntı çekiyorum. Sonraki günler giderek azalıyor. Beslenmeye bağlı olarak ta bitiyor.
Eğer ağrı ve akıntı 1 ay içinde ara ara bitmez ise mecbur acı kavun kullanacağım.Mikropların Ramazan dan önce mutlaka temizlenmesi lazım. Mikrop varsa ve susuz kalırsanız işkencelerden işkence beğenin.
Orucu bozduracak derecede ağrı yapıyor.

Edit: Bu sene(2019  Haziran)de yıllar sonra antibiyotik kullanayaım dedim. Zaten evde vardı. Doktor önceki yıllarda vermişti. Ceftinex 600 mg..
Hapları bitirdiğim halde sinüzit bitmedi.  İşe yaramadı yani..
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi